به مناسبت سفر مقام معظم رهبری به قم
 
 
بسیاری از دختران و پسران جوان مایلند که خطبه عقد آنان توسط رهبر انقلاب خوانده شود . مقام معظم رهبری با شرایط خاصی دختران و پسران را به عقد یکدیگر در می آورند که یکی از این شرایط، مهریه معین است.
البته ایشان پس از جاری کردن خطبه عقد به بیان علل نوع نگاه خویش در این زمینه می پردازند و با بیانی شیرین توصیه های بسیار مهمی به زوج جوان برای استحکام خانواده مطرح می کنند.

ایشان در یکی از این گفتگوها پس از مراسم عقد اینطور درباره مهریه و ازدواج مناسب توصیه کرده اند که : اگر بخواهید زندگی، زندگی خوبی باشد باید آن را از تشریفات و زوائد زندگی خالی کنید.

این که میگوئیم 14 سکه مهریه بیشتر نباشد، نه برای این است که 14 سکه بیشتر اشکالی ایجاد می کند نه،14 هزار سکه هم باشد ازدواج  اشکالی ندارد. فرقی ندارد. اما این برای این است که جنبه معنوی ازدواج غلبه پیدا کندبر جنبه مادی.

اصل قضیه محبت است، دختر ها و پسرها این را بدانند. این محبتی که خدا در دل شما قرار می دهد ، این را حفظ کنید ، نگهدارید و به برکت محبت این بوستان خانواده را سرسبز کنید

المرأة ریحانه، زن ریحانه است با گل چگونه رفتار می کنید ؟ مرد در چشم زن مظهر اعتماد ، نکته اتکاست  محبت خود را به او در این قالب ترسیم می کند.

باید مراقب باشید ، مواظب باشید ، یکدیگر را کمک کنید برای رفتن راه خدا و انشاء الله عمل به احکام الهی.
برچسب ها: توصیه های شنیدنی رهبر معظم انقلاب درباره ازدواج،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 30 مهر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

مطالعه چند جلد كتابِ قطور در اتوبوس!

دیدار ائمه جمعه سراسر كشور/1

من توقعم این است كه مردم ما كتابخوانى را جدى بگیرند. البته جمعى از مردم جدى مى‌گیرند؛ اما همه این طور نیستند. من مى‌خواهم خواهشى از مردم بكنم و آن این است: كسانى كه وقتهاى ضایع‌شونده‌اى دارند؛ مثلا به اتوبوس یا تاكسى سوار مى‌شوند، یا سوار وسیله‌ى نقلیه‌ى خودشان هستند و دیگرى ماشین را مى‌راند، یا در جاهایى مثل مطب پزشك در حال انتظار به سر مى‌برند و به‌هرحال اوقاتى را در حال انتظار به بى‌كارى مى‌گذرانند، در تمام این ساعات، كتاب بخوانند. كتاب در كیف یا جیب خود داشته باشند و در اتوبوس كه نشستند، كتاب را باز كنند و بخوانند. وقتى هم به مقصد رسیدند، نشانه‌اى لاى كتاب بگذارند و باز در فرصت یا فرصتهاى بعدى آن را باز كنند و از همان جا بخوانند.

بنده خودم چند جلد قطور از یك عنوان كتاب را در اتوبوس خواندم! البته قضیه مربوط به قبل از انقلاب است كه چند روزى براى انجام كارى از مشهد به تهران آمده بودم. بنا به دلایلى نمى‌خواهم اسم كتاب را بگویم. وضعیت و فضاى اتوبوسهاى آن روزگار براى ما خیلى آزار دهنده بود و نمى‌توانستیم تحمل كنیم. دلم مى‌خواست سرم پایین باشد و خواندن كتاب در چنین وضعیتى بهترین كار بود. ساعتى را كه به این حالت مى‌گذراندم احساس نمى‌كردم ضایع مى‌شود. آن وقتها تقریبا یك ساعت طول مى‌كشید تا آدم با اتوبوس از جایى به جاى دیگر مى‌رفت. بعضى وقتها این جابجایى كمتر یا بیشتر هم طول مى‌كشید. به‌هرحال چنین یك ساعتهایى را احساس نمى‌كردم كه ضایع مى‌شود؛ چون كتاب مى‌خواندم.

برچسب ها: خاطره‌ای از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 مهر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

من مسیح را دیدم

چند سال پیش پوتین رئیس جمهور وقت روسیه برای نخستین بار در طول 30 سال انقلاب به ایران سفر كرد.


در این دیدار رهبری به نكاتی از تاریخ شوروی و قبل از آن اشاره می‌کنند كه برای رئیس جمهور وقت روسیه جدید بوده است ... این دیدار، پوتین را آنقدر تحت تاثیر قرار می‌دهد که در برگشت به كشور روسیه وقتی خبرنگاری از وی درباره نظرش راجع به رهبری ایران می‌پرسد، وی در پاسخ می‌گوید:

«من مسیح را ندیده‌ام اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده‌ام، من مسیح را در رهبری ایران دیدم»

 
   برگرفته از سحنان معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری            
برچسب ها: من مسیح را دیدم،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 مهر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
 

مسأله 2487- براى شیر دادن بچه بهتر از هر كس مادر او است و سزاوار است كه مادر براى شیر دادن از شوهر خود مزد نگیرد و خوب است كه شوهر مزد بدهد.

و اگر مادر بخواهد بیشتر از دایه مزد بگیرد، شوهر مى‏تواند بچه را از او گرفته و به دایه بدهد.

مسأله 2488- مستحب است دایه‏اى كه براى طفل مى‏گیرند، دوازده امامى و داراى عقل و عفت و صورت نیكو باشد و مكروه است كم عقل یا غیر دوازده امامى یا بد صورت، یا بدخلق، یا زنازاده باشد، و نیز مكروه است دایه‏اى بگیرند كه بچه‏اى كه دارد از زنا به دنیا آمده باشد.

مسائل متفرقه شیر دادن‏

مسأله 2489- مستحب است از زنها جلوگیرى كنند كه هر بچه‏اى را شیر ندهند، زیرا ممكن است فراموش شود كه به چه كسانى شیر داده‏اند و بعداً دو نفر محرم با یكدیگر ازدواج نمایند.

مسأله 2490- كسانى كه به واسطه شیر خوردن، خویشى پیدا مى‏كنند مستحب است یكدیگر را احترام نمایند، ولى از یكدیگر ارث نمى‏برند و حقهاى خویشى كه انسان با خویشان خود دارد براى آنان نیست.

برروی ادامه مطلب کلیک کنید

 


ادامه مطلب


برچسب ها: آداب شیر دادن‏،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 9 مهر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

گرچه رواج فوق العاده انواع موسیقى مانع از آن است كه بسیارى از افراد در این باره درست فكر كنند و منطقى بیندیشند و مطابق طرز تفكر نادرستى كه عده اى به آن سخت پایبندند (متداول شدن هر چیز را دلیل بر بى عیب بودن آن مى گیرند) حاضر به مطالعه در اطراف اثرات شوم و زیانبار موسیقى نیستند. ولى افراد واقع بین هیچ گاه به این مقدار قناعت نخواهند كرد و براى پى بردن به واقعیتها، على رغم شیوع آنها همواره مى كوشند و مطالعه مى كنند.

موسیقى از چند نظر قابل مطالعه است:

1- از نظر زیانهاى جسمى و اثرات شومى كه روى دستگاه اعصاب انسان مى گذارد آقاى دكتر «ولف ادلر» پروفسور دانشگاه كلمبیا مى گوید: بهترین و دلنوازترین نواهاى موسیقى، شوم ترین آثار را روى سلسله اعصاب انسان مى گذارد؛ مخصوصا وقتى كه هوا گرم باشد اثرات نامطلوب آن شدیدتر مى گردد.

دكتر «آلكسیس كارل» فیزیولوژیست و زیست شناس معروف فرانسه مى نویسد: ارضاى وحشیانه شهوات ممكن است جلب نوعى اهمیت كند ولى هیچ چیز غیر منطقى تراز یك زندگى كه به تفریح بگذرد نیست. كاهش عمومى هوش و نیروى عقل از تاثیرالكل، و بالاخره از بى نظمى در عادت، ناشى مى گردد؛ بدون تردید سینما و رادیودر این بحران فكرى سهیمند. بطور كلى باید موسیقى را در ردیف مواد مخدر شناخت زیرا آثار تخدیرى آن به هیچ وجه قابل انكار نیست؛ و تخدیر انواع و اقسامى دارد و بشر مى تواند از طرق مختلف اعصاب خود را تخدیر كند. گاهى تخدیر به وسیله خوردن است؛ مانند نوشابه هاى الكلى كه تخدیر شدیدى دراعصاب به وجود مى آورد و نیروى درك و عقل انسان را از كار مى اندازد.

برروی ادامه مطلب کلیک کنید.

 


ادامه مطلب


برچسب ها: فلسفه حرمت موسیقی مخرب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مهر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic