سؤال: چرا زن در حال نماز باید بدن خود را بپوشاند؟

توضیح این كه: زنان باید در حال نماز بدن خود را بپوشانند، در صورتى كه خداوند از آشكار و نهان هر موجودى آگاه است؟

 پاسخ: شكى نیست كه خداوند از همه چیز در همه حال باخبر است و پوشیده و پنهان براى او مفهومى ندارد، با بندگان خود نیز نامحرم نیست، ولى انسان در حال عبادت خود را در محضر خدا مى‏بیند و با او سخن مى‏گوید و به راز و نیاز با او بر مى‏خیزد، در چنین حالى باید مناسبترین لباس را در حضور او بپوشد و روشن است كه مناسبترین لباس براى زن همان لباس كامل است - یعنى لباسى كه نشانه عفت و پاكدامنى اوست و بهترین حالات او را منعكس مى‏سازد - تنها چنین لباسى شایسته حال عبادت مى‏باشد.

حتى در مورد مردان تنها با بدن عریان نماز خواندن باطل و دور از روح خضوع و احترام به ساحت مقدس پروردگار است، بلكه بهتر این است كه علاوه بر پوشیدن مقدار واجب، با لباسى نماز بخواند كه نشانه نهایت احترام باشد، مثلا تنها با لباس زیر نماز خواندن خوب نیست و شایسته است علاوه بر لباس زیر، لباس رو را هم بپوشند. [1]

 

پى‏نوشت‏ها

 

 

[1]. پاسخ به پرسشهاى مذهبى - نویسندگان: آیات عظام ناصر مكارم شیرازى و جعفر سبحانى
برچسب ها: فلسفه پوشش در نماز،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 تیر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
  اهمّیت وقف

یكى از بارزترین مصداق هاى تزكیه ، صدقه است و كاملترین مصداق صدقه ، وقف است كه به واسطه آن ، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع (منافع ) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جریان خواهد داشت و هیچ صدقه اى چون (وقف ) چنین مزیّتى جاودانه ندارد؛ چنان كه امام صادق (ع ) مى فرماید:
(خَیْرُ م ا یُخْلِفُهُ الرَّجُلُ بَعْدَهُ ثَلا ثَةٌ: وَلَدٌ ب ارُّ یَسْتَغْفِرُ لَهُ وَ سُنَّةُ خَیْرٍ یُقْتَدى بِهِ فی ه ا وَ صَدَقَةٌ تَجْرى مِنْ بَعْدِهِ)
بهترین چیزى كه انسان ، پس از خود بر جاى مى گذارد، سه چیز است : فرزند نیكوكارى كه برایش ‍ آمرزش طلبد؛ روشى نیك كه مردم از آن پیروى كنند؛ و صدقه اى كه پس از او جارى باشد.
اطلاق صدقه بر وقف و نظایر آن ، براى این است كه امور مزبور نشانه صداقت ایمان واقف است . فضیلت وقف چون دیگر صدقات ، در این است كه خداوند شخصاً آن را مى پذیرد؛ چنان كه فرموده است :
(اَلَمْ یَعْلَمُوا اَنَّ اللّ هَ هُوَ یَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِب ادِهِ وَ یَاءْخُذُ الصَّدَق اتِ)
آیا نمى دانستند كه خداوند است كه توبه را از بندگانش مى پذیرد و صدقات را مى گیرد؟! ...

برروی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب


برچسب ها: وقف،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 تیر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

 بیمه

بیمه یكى از نیازهاى اساسى جامعه امروزى است . حوادث و خسارت هاى جانى و مالى ، موضوعى همگانى و جهانى است . مرگ ناگهانى ، از كار افتادگى ، بیمارى ، بیكارى ، آتش سوزى ، سیل ، طوفان ، غرق شدن ، حوادث مربوط به حمل و نقل و خسارات مالى ناشى از آن و... به اختیارات شخصى و حرفه اى ، وابسته نیست . در هر لحظه ممكن است حادثه اى روى دهد و قربانى بگیرد و فرد یا افراد قربانى را از جنبه اقتصادى و كارایى ، دچار آسیب كند. چنین واقعیتى اقتضا مى كند كه بیمه به عنوان نیازى اساسى و در سطحى گسترده در جامعه انسانى و در حد ضرورت هاى زندگى به كار گرفته شود.

     اقسام بیمه

بیمه به دو نوع خصوصى و اجتماعى (عمومى ) تقسیم مى شود...

برروی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب


برچسب ها: بیمه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 تیر 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic