کسانی که تا به حال سکوت کرده‏اند، سکوت را بشکنند دو پهلو سخن نگویند و موسوی و کروبی را محکوم کنند تا زمینه برخورد قاطع و انقلابی مسئولان با فتنه گران فراهم شود.

 

روحانیت تا آخرین نفر، نفس و قطره خون حامی نظام اسلامی است.

 

بسم رب الشهداء و الصدیقین

وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ«بقره/11»

و هنگامی که به آنان گفته شود: «در زمین فساد نکنید» می گویند: «ما فقط اصلاح کننده ایم»!

أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَكِنْ لَا یشْعُرُونَ«بقره/12»
آگاه باشید! اینها همان مفسدانند؛ ولی نمی فهمند.

حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور،  کام دل همه دوستان را شاد کرد  و همچون زهری بر ذائقه دشمنان انقلاب بود. ملت ایران در 22 بهمن بار دیگر به جهانیان  نشان داد بر سر پیمان خود با انقلاب ،  امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی دامت برکاته محکم ایستاده است و در این روز جهان شاهد عمق پایبندی و پشتیبانی ملت ایران از آرمان ها و ارزشهائی بود كه پیر طریقشان خمینی رحمة الله علیه برای آنها به یادگار گذاشته است.

بصیرت ملت ایران در حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران و رکن رکین آن ولایت مطلقه فقیه در راهپیمایی 22 بهمن سبب شد بیگانگان آبروی نداشته خود را خرج عناصر سوخته و خود فروخته نفاق در کشور کنند و با دعوت از مردم برای راهپیمایی غیرقانونی باردیگر نمره مردودی خود را در امتحان انقلاب تجدید کنند.

یک بار دیگر دشمن خبیث و منفور ثابت کرد که با جمهوری اسلامی و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری دشمنی دیرینه ای دارد. سران فتنه که بازیچه دست کشورهای غربی از جمله آمریکا هستند، با صدور بیانیه ای تحریک آمیز کینه خود را نسبت به انقلاب و نظام اسلامی نشان دادند. آنها هم پیمان با آمریکا و اسرائیل بعد از حضور میلیونی مردم در جشن بزرگ انقلاب اسلامی، بار دیگر خود را ناکام دیده و با اجرای تظاهرات 25 بهمن می خواستند وجود خود را به اثبات برسانند، اما زهی خیال باطل!

آنها که دیدند هرگز نمی توانند حقیقت ناب انقلاب را که همانا اصول و ارزشهای اصیل است را لگد مال کنند، تلاش کردند با تزویر و دروغ و با شعارهایی همچون حمایت از قیام مردم مصر و تونس که هرگز به آن اعتقاد ندارند، وارد میدان شوند.

آیا این عناصر خودباخته هنگام دعوت به این تجمع غیر قانونی، شعارهای خود نظیر «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را فراموش کرده اند؟ و یا اینکه هیچ گونه اطلاعی در ارتباط با قیام ملت مصر و رابطه آن با انقلاب اسلامی ایران ندارند؟

مگر راهپیمایی پرشکوه مردم شهیدپرور ایران در 22 بهمن در حمایت از مصر و تونس کافی نبود ...

برروی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب


برچسب ها: دفاع از جمهوری اسلامی یک وظیفه ایمانیست،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 بهمن 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

نابودی دشمان اسلام صلوات

تبیین این مسأله به تحلیل دو نکته بر می‏گردد:

1. چرا جامعه نیازمند زعامت و ولایت سیاسی است؟
2. چرا در جامعه اسلامی این زعامت سیاسی، برای فقیه جامع شرایط قرار داده شده است؟


جامعه انسانی از آن جهت که مشتمل بر افراد با منافع، علاقه‏ها و سلیقه‏های متعارض و مختلف است، به طور ضروری نیاز به حکومت دارد. اجتماع انسانی هر چند در حدّ بسیار مختصر نظیر یک قبیله یا روستا، نیازمند نظام و ریاست است. اصطکاک منافع، چالش میان افراد و اخلال در نظم و امنیت، مقولاتی است که وجود نهادی مقتدر و معتبر را جهت رسیدگی به این امور و برقراری نظم و امنیت ایجاب میکند. بنابراین، جامعه بدون حکومت یا دولتی که دارای اقتدار سیاسی لازم و قدرت برنامه‏ریزی، تصمیم‏گیری، اجرا و امر و نهی است، ناقص خواهد بود و دوام و بقای خویش را از دست خواهد داد.


امام علی(ع) در مقابل خوارج که شعار «لا حکم الاّ للّه» سر می‏دادند و بر نفی وجود حکومت و امارت اصرار ورزیده، مدعی حکومت مستقیم خدا بر خویش بودند میفرمود:
«انّه لابد للناس من أمیر برّ او فاجر یعمل فی إمرته المؤمن»
؛
«به ناچار مردم نیازمند وجود حاکم هستند؛ خواه نیکوکار و خواه بدکردار تا در حکومت او مرد با ایمان، کار خویش کند».نهج البلاغه، خطبه 40.

برروی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب


برچسب ها: فلسفه ولایت فقیه چیست؟،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 بهمن 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده

زن و استقلال اقتصادى و مالى(1)

لِلرّجالِ نَصیبٌ مِمّا اكْتَسَبُوا وَ لِلنّسأِ نَصیبٌ مِمّا اكْتَسَبْنَ.(2)

مردان نصیبى از آنچه به‏دست مى‏آورند دارند و زنان نصیبى. (و نباید حقوق هیچ‏یك پایمال گردد.)

در تفسیر شریفِ اطیب البیان(3) در توضیحِ كلمه «نصیب» مى‏فرماید: چه از منافِع دنیوى به تجارت و كسب و زراعت و غیر اینها و چه از منافع اخروى از مثوبات به‏واسطه ایمان و تقوا.

مسأله: (نفقه زن بر مرد با شرایطش واجب است و) در استحقاق نفقه شرط نیست كه زن نیاز داشته باشد؛ بنابراین نفقه زن بر شوهرش واجب است گرچه زن از ثروتمندترین و بى‏نیازترین افراد باشد.(4)

سؤال: زنى چند سال قبل در خانه شوهر، علاوه بر انجام امور خانه‏دارى، فرش هم مى‏بافته و قیمت آن صرف در معاش و خرید لوازم خانه و تعمیرات خانه مى‏شده است. ضمناً جهیزیه‏اى با پول شیربها كه قبلاً از شوهر گرفته، به خانه شوهر برده است، كه بعضى از آنها فروخته شده و بعضى مستهلك شده و از بین رفته، فعلاً شوهرش مى‏خواهد او را طلاق دهد. آیا زنِ مزبور حقّى دارد یا نه؟

جواب: در فرض سؤال، اموالى كه ملكِ زن بوده، اگر شوهر بدون اذن او فروخته و صرف در تعمیر خانه یا لوازم دیگر كرده، ضامن است و فرقى در این نیست كه از جهیزیه فروخته باشد یا از اموالِ دیگرِ زن، اما اگر زن به شوهر اذن داده كه از اموال او بفروشد، و مجّاناً چیزى را براى خود بخرد، یا مال او در اثر استعمال از بین رفته باشد شوهر ضامن نیست و اما فرشى كه براى شوهر بافته، اگر به قصد مجّانى بوده، حقِ مطالبه اجرت ندارد. و اگر به امر شوهر و به عنوان اخذ اجرت بافته است، استحقاق اجرت دارد.(5)

سؤال: زید زوجه خودش را مطلّقه كرده است. قبل از این كه جریان طلاق پیش بیاید، زوجه را مطابق عرف محلّى كارگرىِ شالیزار، به كار واداشته است، بفرمایید آیا دستمزد زوجه، به زوج تعلّق مى‏گیرد یا به زوجه؟

جواب: مزد كارِ زوجه متعلّق به خود زوجه است و به زوج مربوط نیست، مگر این كه به او بخشیده باشد.(6)

برروی ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب


برچسب ها: زن و استقلال اقتصادى و مالى،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 بهمن 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
علامه حلّى و مرحوم شیخ محمد حسن نجفى (صاحب جواهر) در كتاب «جواهر الكلام، ج 43، ص 370» به استناد روایت امام سجّاد و امام باقر و امام كاظم(علیهم السلام) فاصله هر یك از مراحل رشد جنین را چهل روز دانسته‏اند.(1)

سقط جنین جایز نیست و دیه آن بدین صورت است:

دیه سقط جنین در مرحله نطفه اگر در رحم مستقر شده باشد 20 دینار، و در مرحله عَلَقه [مرحله تعلق گرفتن به دیواره رحم‏] 40 دینار، و در مرحله مُضغه‏[ تكه گوشتى به اندازه یك بار جویدن‏] 60 دینار، و در مرحله‏اى كه حالت استخوانى دارد و هنوز گوشت روى آن را نپوشانده است 80 دینار، و اگر گوشت روى آن را پوشانده و خلقتش‏[ از نظر جسمى‏] تمام و كامل شده باشد 100 دینار، و چنانچه روح در جنین دمیده شده و جریان یافته باشد، 1000 دینار[ = 3529 گرم طلاى خالص‏] یعنى دیه كامل است، در صورتى كه مسلمانِ آزاده و پسر باشد، ولى اگر دختر باشد، دیه او 500 دینار (2 ) است.(3) 

استفتائات‏

1O . آیا بعد از انعقاد نطفه از بین بردن آن جایز است یا خیر؟

باسمه تعالى؛ بعد از انعقاد نطفه جایز نیست ( 4 )   

2O . زنى حامله شده است و اكنون یك ماه و نیم دارد. دكترها مى‏گویند حاملگى براى مادر خطر جانى دارد و موجب فلج شدن وى خواهد گشت. آیا سقط جنین براى چنین مادرى جایز است یا خیر؟

باسمه تعالى؛ اگر ضرر و خطر جانى براى مادر دارد، قبل از دمیده شدن روح در جنین( ‏5 ) ، اسقاط جایز است .( 6 )

ادامه مطلب


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 بهمن 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
هرمی

اخیرا نوعی شركت به نام شركت های هرمی در داخل و خارج كشور رایج شده و عده ای را فریبكارانه به خود جذب كرده است باتوجه به خسارات زیانباری كه این نوع شركت ها بر اقتصاد مردم و جامعه داشته اند . 

 در محاسبات تجاری چنین احتمالی با صفر مساوی است و چگونه این شركت می خواهد همه اعضا به چنین مبلغی برسند در حالی كه احتمال تملك مبلغ یادشده حتی برای نخستین عضو بسیار بعید است .

دلایل نامشروع بودن این شركتها:

.1 كار و تولید اساس اقتصاد اسلامی است

اقتصاد اسلامی براساس كار و تولید استوار است نه بر بخت و شانس . پیامبر گرامی (ص ) فرمود : « آن كس كه بار زندگی را بر دوش دیگران بیندازد از رحمت خدا دور است » . (1 )

از احادیث اسلامی استفاده می شود تولید اساس زندگی اسلامی است . امام صادق (ع ) می فرماید : « من در برخی از اراضی مزروعی خود كار می كنم و عرق می ریزم با این كه كسانی هستند كه برای من كار كنند ولی من عملا می خواهم بگویم خدایا من دنبال روزی حلال هستم و من دوست دارم كه مرد در طلب روزی زیر آفتاب سوزان ناراحت شود » . (2 )

در احادیث اسلامی كشاورزان گنج های خدا در روی زمین معرفی شده اند آنجا كه امام صادق (ع ) می فرماید : « الزارعون كنوزالله فی ارضه » . « كشاورزان گنجینه های خدا در روی زمینند » (3 )

برروی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب


برچسب ها: دلایل نامشروع بودن شرکتهای هرمی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 2 بهمن 1389 توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین زاده
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic